טקס הענקת תואר עמית כבוד של המרכז הבינתחומי הרצליה למר חיים כצמן - 29.5.2013

2013-05-29

כמדי שנה, העניק פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה, תארי "עמית כבוד" לדמויות מובילות המסמלות ציונות, יזמות, אחריות חברתית, אקדמיה, פילנתרופיה והצלחה עסקית, כהוקרה על תרומתם יוצאת הדופן, בין היתר, למדינת ישראל, לעם היהודי ולמרכז הבינתחומי הרצליה. טקס עמיתי הכבוד התקיים ביום רביעי, 29 במאי 2013, במרכז הבינתחומי הרצליה.

מר חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב, קיבל תואר "עמית כבוד" של המרכז הבינתחומי הרצליה, כאות הוקרה על תרומתו לתחום הנדל"ן והחינוך האקדמי, ובהערכה לפעילויותיו לקידום הידע בתחום הנדל"ן.

חיים כצמן נשא דברים בשם מקבלי תואר עמית הכבוד ואמר בין השאר:

"השקפת עולמי היא, שפער חברתי, שנוצר כתוצאה ממחסור במשאבים, במודעות, באנשי חינוך טובים ומחויבים, הוא למעשה, שלילת הזכות לחלום, לשאוף ולהאמין בעצמך. בדרך זו נשללת זכותם של צעירים וצעירות למצוינות לא בגלל שאין להם את היכולת להיות כאלה, אלא משום שלא קיבלו את האמצעים שיאפשרו להם למצות את יכולותיהם ולהגיע למצוינות.

חינוך והשכלה הם המענה לחיסול הפער, ולמתן הזדמנות שווה לכולם, על מנת שכל אחד ואחת, בהינתן כל האמצעים, יוכל למקסם את כישוריו ולפרוש כנפיים, בלי קשר מאיפה, ומאיזה רקע הוא או היא באו.

המגזר העסקי צריך לבצע השקעות חברתיות בחינוך וראוי לומר בצורה ברורה שאין מדובר ב"לעשות טובה", אין מדובר "בצדקה", מדובר בהשקעה שצריכה להניב דיווידנדים לא לבעלי המניות, אלא לציבור ולקהילה."

הזמנה

תוכנית הטקס

גלרית תמונות