גזית גלוב

 

מכון גזית-גלוב לחקר נדל"ן נוסד הודות לתרומה נדיבה של חברת גזית גלוב.

גזית-גלוב, אחת מחברות הנדל"ן הגלובאליות המובילות בתחומה, מתמחה ברכישה פיתוח וניהול של נכסים מניבים עם מיקוד פעילות בתחום הנכסים המשרתים צרכים בסיסיים של האוכלוסייה. גזית-גלוב פועלת בעיקר בתחום מרכזי המסחר מעוגני סופרמרקטים באזורים אורבאניים צומחים ברחבי העולם. בנוסף פועלת החברה בתחום מבני המשרדים הרפואיים בצפון אמריקה.

גזית-גלוב נסחרת בבורסה בתל אביב (TASE: GZT) ונכללת במדד ת"א 25 ובמדד נדל"ן 15 בישראל וכן בבורסה בניו יורק (NYSE:GZT) ובבורסת טורונטו (TSX:GZT). 

גזית גלוב פועלת דרך חברות בנות פרטיות וציבורית הרשומת למסחר במספר בורסות מובילות בעולם, הבורסה בניו יורק (NYSE), הבורסה בטורונטו, הבורסה בהלסינקי הבורסה בווינה וה -Euronext באמסטרדם.

גזית-גלוב פעילה בלמעלה מ- 20 מדינות, מחזיקה ומנהלת 592 נכסים המשתרעים על שטח בנוי להשכרה של כ- 6.7 מיליון מ"ר. שווי נכסי החברה הכולל הינו כ- 75.5 מיליארד ש"ח והם מניבים שכר דירה שנתי בסך של כ- 6.7 מיליארד ש"ח.

פעילות הקבוצה צמחה באופן משמעותי מאז הקמת פעילות הנדל"ן הראשונה שלה בארה"ב בשנת 1991. גזית גלוב רכשה ניסיון רחב ומוניטין במגוון רחב של יכולות, בינהן, רכישה, תפעול, ניהול,  השכרה, פיתוח, פיתוח מחדש, מיצוב מחדש ושיפור של מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים. גזית גלוב הוכיחה בנוסף את יכולתה למנף את הניסיון בהצלחה, זאת בזמן שאיכות הנכסים ואופן הניהול שלהם הושבחו עם השנים. החברה פועלת מתוך שאיפה מתמדת לייצר ערך לבעלי מניותיה דרך מקסום תזרמיי המזומנים שלה, השבחת נכסיה והגדלת תשלומי הדיבידנד שהיא מחלקת לבעלי מניותיה לאורך שנים.

הידע והניסיון הנצבר בקבוצה יחד עם גישת ניהול פרואקטיבית ואסטרטגיית רכישה ממוקדת וברורה איפשרה לגזית גלוב לפתח את עסקיה באופן מתמיד ולהרחיב את הפורטפוליו לתחומים חדשים וטריטוריות נוספות.

לגזית-גלוב מדיניות לשמירה על רמת שקיפות גבוהה והיא פועלת תוך שאיפה לשמור על גמישות פיננסית מירבית ודירוג חוב גבוה, חוב החברה מדורג ע"י שתי חברות דירוג, S&P מעלות (-ilAA) עם אופק יציב ומידרוג (Aa3) עם אופק יציב.

הנהלת החברה

מר חיים כצמן, מייסד ויו"ר דירקטוריון גזית גלוב

 
מר חיים כצמן הינו המייסד, בעל השליטה והיו"ר של גזית-גלוב (TASE: GLOB, NYSE: GZT) ומכהן כיו"ר נורסטאר (לשעבר גזית אינק), חברת האם של גזית גלוב. משנת 1998 ו- ‏1991 כיהן כיו"ר של גזית גלוב ושל נורסטאר, בהתאמה. מר כצמן הינו מייסד מכון גזית-גלוב לחקר נדל"ן במרכז הבינתחומי הרצליה.


 

מר דורי סגל, סגן יו"ר דירקטוריון גזית גלוב

 

מר סגל מכהן כסגן יו"ר בכיר בגזית גלוב. מר סגל הצטרף לגזית גלוב בשנת 1993 הן כמשקיע והן כחבר בכיר בצוות ההנהלה של החברה. מר סגל מילא תפקיד מכריע בצמיחתה של גזית גלוב בצפון אמריקה, באירופה, בישראל ובברזיל. מר סגל פעיל משנת 1997 בתחומי הרכישה, הפיתוח והניהול של מרכזי הקניות של החברה בקנדה.

 

 

מר רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב

מר סופר מכהן כמנכ"ל גזית גלוב משנת 2009. מיום הצטרפותו לחברה בשנת 1997, כיהן מר סופר במספר תפקידי ניהול בכירים. במהלך כהונתו בגזית גלוב, רכש מר סופר מומחיות בתחומי הנדל"ן הרפואי והנדל"ן הקמעונאי, הן בשוק הפרטי והן בשוק הציבורי והיה מעורב בפעילות המיזוגים והרכישות (M&A) ובפיתוח הבינלאומי של החברה.

 

למידע נוסף:

אתר גזית גלוב: http://www.gazit-globe.com/


לצפייה בדוח האחריות התאגידית של גזית גלוב  (פורסם באנגלית):

 

http://www.gazitglobe.com/Data/Uploads/Gazit-Globe_CSR_2009-2010_FINAL_SEP2012.pdf

לצפייה בראיון עם מר חיים כצמן, גלובס TV:

 http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000760012